Mācos runāt latviski

Latviešu valodas kursi pie Baltic Media pasniedzējas Ivetas Grīnbergas. Ziemassvētki 2018.

Latviešu valodas kursi pie Baltic Media pasniedzējas Ivetas Grīnbergas. Ziemassvētki 2018.

Sirsnīgi nosvinēti Ziemassvētki, izlocīta mēle latviešu mēles mežģus izrunājot, Ziemassvētku dziesmas latviešu valodā dziedot Baltic Media Valodu mācību centra latviešu valodas kursos ārzemniekiem, kas apmetušies uz dzīvi Latvijā

macos latviski nozimite

Katrs latviešu valodas students Ziemassvētkos saņēma dāvanu, ko tagad varēs lietot visu gadu. Tā ir neliela piespraude ar uzrakstu Mācos runāt latviski. Ārzemnieki, kas mācās latviešu valodu mūsu valodu kursos, daudzkārt sūdzas par to, ka paši latvieši nekādā ziņā neveicina latviešu valodas apguvi.

macos latviski daudzas noz

Ja kāds restorānā pieklājīgi un lēni cenšas pasūtīt ēdienu latviski, tad viesmīlis nereti pāriet uz angļu valodu, nedodot iespēju vingrināties latviešu valodas apguvē. Tādās reizēs gribas kliegt: „Mīļie tautieši, kas jums kaiš?! Kāpēc nejūtat lepnumu par to, ka kāds mācās jūsu valodu?”

Baltic Media Valodu kursu komanda cer, ka šī nelielā piespraude, kas norāda, ka kāds vēl tikai mācās, varbūt runā lēni un ar kļūdām, veicinās sapratni un lepnumu par savu valodu pašos latviešos.

Jaukās latviešu meitenes, ja jūsu vīrs vai draugs ir, piemēram, itālis, indietis, francūzis, soms vai kādas citas tautības pārstāvis un MĀCĀS RUNĀT LATVISKI, ticiet man – viņš jūs ļoti mīl. Palīdziet viņam, runājiet ar viņu latviski!

Autore: Iveta Grīnberga, Baltic Media Latviešu valodas kursu programmu vadītāja.

Leave a Reply